JS injector (7.x-2.0) - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Pages
fi: Sivut

en: Delete
fi: Poista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Save
fi: Tallenna

en: Are you sure you want to delete %title?
fi: Haluatko varmasti poistaa %title?

en: All
fi: Kaikki

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Location
fi: Sijainti

en: Exists
fi: On olemassa

en: Delete rule
fi: Poista sääntö

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Kirjoita kullekin riville yksi Drupalin polku. Tähti (*) toimii jokerimerkkinä. Esimerkiksi polku %blog tarkoittaa blogisivuja ja %blog-wildcard jokaista henkilökohtaista blogia. Etusivu on %front.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fi: Jos PHP-tila on valittuna, syötä PHP-koodi %php -tagien väliin. Huom!  Virheellisen PHP-koodin ajaminen voi rikkoa sivuston.

en: The directory %directory is not writable
fi: Hakemistoon %directory ei voida kirjoittaa.

en: Edit rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: Create a new rule
fi: Luo uusi sääntö

en: Add on every page except the listed pages.
fi: Lisää kaikille paitsi listalla oleville sivuille.

en: Add on only the listed pages.
fi: Lisää vain listalla oleville sivuille.

en: Screen
fi: Ruutu

en: Print
fi: Tulosta

en: rule
fi: sääntö

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: rules
fi: säännöt

en: Unable to create
fi: Luonti epäonnistui

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
fi: Sivut joilla tämä PHP koodi palauttaa <code>TRUE</code> (vain asiantuntijoille)

en: Pages or PHP code
fi: Sivuja tai PHP koodia

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fi: Jos valittuna on PHP, syötä %php välissä oleva PHP koodi. Huomaa että virheellisen PHP koodin ajaminen saattaa rikkoa Drupal sivustosi.

en: Add if the following PHP code outputs a nonzero value (PHP-mode, experts only).
fi: Lisää mikäli seuraava PHP-koodi tulostaa arvon muun kuin nolla (PHP syöttömuoto, vain asiantuntijoille).

en: Save and Continue Editing
fi: Tallenna ja jatka muokkaamista

en: Every page except the listed pages
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: The listed pages only
fi: Vain listatut sivut
