JS injector (7.x-2.1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Save
pt: Salvar

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: All
pt: Tudo

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Location
pt: Localização

en: Media
pt: Mídia

en: Exists
pt: Existe

en: Delete rule
pt: Apagar regra

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Digite uma URL do Drupal por linha. O asterisco (*) serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pt: Se você selecionar o modo PHP, escreva o código PHP entre %php. Note que executar código PHP inválido ou errado pode danificar o seu site Drupal.

en: The directory %directory is not writable
pt: Não há permissão de escrita na pasta %directory

en: Edit rule
pt: Editar regra

en: Print
pt: Imprimir

en: rule
pt: regra

en: Add tracking to specific pages
pt: Adicionar rastreamento para páginas específicas

en: rules
pt: regras

en: Unable to create
pt: Não foi possível criar

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Especifique páginas usando suas URLs. Digite uma URL por linha. O caractere '*' serve como coringa. Por exemplo: %blog para a página de blogs e %blog-wildcard para todos os blogs pessoais. Use %front para a página inicial.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
pt: Páginas nas quais este código PHP retorna <code>TRUE</code> (apenas para usuários avançados)

en: Pages or PHP code
pt: Páginas ou código PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
pt: Se a opção PHP for escolhida, digite o código PHP entre %php. Note que executar código PHP incorreto pode quebrar o seu site Drupal.

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: The listed pages only
pt: Apenas as páginas listadas
