JS injector (7.x-2.1) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Save
sv: Spara

en: Are you sure you want to delete %title?
sv: Är du säker på att du vill radera %title?

en: All
sv: Alla

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Location
sv: Plats

en: Exists
sv: Existerar

en: Delete rule
sv: Radera rollen

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Ange en sida per rad i form av Drupalsökvägar. Jokertecken är "*". Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan och %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sv: Om PHP är valt skriver du PHP-kod mellan %php. Observera att felaktig PHP-kod kan förstöra din Drupal-webbplats när den körs.

en: The directory %directory is not writable
sv: Katalogen %directory är skrivskyddad.

en: Edit rule
sv: Redigera regel

en: Create a new rule
sv: Skapa en ny regel

en: Add on every page except the listed pages.
sv: Lägg till på alla sidor förutom de angivna sidorna.

en: Add on only the listed pages.
sv: Lägg bara till på de angivna sidorna.

en: Screen
sv: Skärm

en: Print
sv: Utskrift

en: Add tracking to specific pages
sv: Lägg till spårning till specifika sidor

en: rules
sv: regler

en: Unable to create
sv: Kan inte skapa

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Specificera sidor genom att använda dess sökvägar. Ange en sökväg per rad. Jokertecken är '*'. Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan, %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
sv: Sidor där följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (enbart för experter).

en: Pages or PHP code
sv: Sidor eller PHP-kod

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
sv: Om alternativet PHP är valt, ange PHP-kod mellan %php. Observera att felaktig PHP-kod kan förstöra din Drupal-webbplats.

en: Add if the following PHP code outputs a nonzero value (PHP-mode, experts only).
sv: Lägg till om följande PHP-kod matar ut ett värde skiljt från noll (PHP-läge, endast för experter).

en: Save and Continue Editing
sv: Spara och fortsätt redigering

en: JS code
sv: JS-kod

en: Add the JS on specific pages
sv: Lägg till JS på valda sidor

en: Your JS injection rule %title was saved.
sv: Din JS-injektionsregel %title har sparats.

en: Administer JS injector
sv: Administrera JS-injektor

en: Create and delete JS snippets for the site.
sv: Skapa och radera JS-kodsnuttar för webbplatsen.
