jserror (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: All
id: Semua

en: Debug Mode
id: Mode Debug

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Browser
id: Peramban

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: You must select something to filter by.
id: Anda harus memilih sesuatu yang ingin disaring

en: Platform
id: Perangkat

en: View events that have recently been logged.
id: Lihat kejadian yang terakhir dicatat sistem.
