jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (10 entries)

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Left
bo: གཡོན

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Min
bo: ཆུང་ཤོས
