jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ne: प्रयोगकर्ताको इन्टरफेस

en: Disable
ne: अक्षम बनाउनुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Left
ne: बाँया

en: Right
ne: दायाँ

en: Minimum
ne: न्युनतम
