jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha2) - en to vi translation catalogue (20 entries)

en: User interface
vi: Giao diện người dùng

en: Disable
vi: Tắt

en: Default
vi: Mặc định

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Red
vi: Đỏ

en: Slow
vi: Chậm

en: Fast
vi: Nhanh

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Green
vi: Xanh lá

en: Blue
vi: Xanh

en: Orange
vi: Da cam

en: Auto
vi: Tự động

en: Step
vi: Bước

en: Min
vi: Tối thiểu

en: Animate
vi: Hoạt cảnh
