jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Default
id: Bawaan

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Custom
id: Tersuai

en: Maximum
id: Maksimum

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Red
id: Merah

en: Slow
id: Pelan

en: Fast
id: Cepat

en: Max
id: Maks

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Orange
id: Oranye
