jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (18 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Range
kn: ವ್ಯಾಪ್ತಿ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Red
kn: ಕೆಂಪು

en: Fast
kn: ಅಂಟಿಸು(_P)

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Purple
kn: ನೇರಳೆ

en: Green
kn: ಹಸಿರು

en: Blue
kn: ನೀಲಿ

en: Orange
kn: ಕಿತ್ತಳೆ

en: Auto
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: Animate
kn: ಸಜೀವಗೊಳಿಸು
