jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (5 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Default
ur: طے شدہ

en: Maximum
ur: زیادہ سے زیادہ

en: Minimum
ur: کم از کم
