jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Max
hi: अधिकतम

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Blue
hi: नीला
