jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Disable
ja: 無効

en: Default
ja: デフォルト

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Custom
ja: カスタム

en: Maximum
ja: 最大

en: Range
ja: 範囲

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Red
ja: レッド

en: Slow
ja: 遅い

en: Fast
ja: 速い

en: Max
ja: 最大

en: Minimum
ja: 最小

en: Green
ja: グリーン

en: Blue
ja: ブルー

en: Step
ja: ステップ

en: Min
ja: 最小
