jQuery UI Slider Field (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Red
fa: قرمز

en: Minimum
fa: حداقل

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Min
fa: حداقل
