jsMap (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: - None -
it: - Nessuno -

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Region
it: Regione

en: China
it: Cina

en: Map
it: Mappa

en: None.
it: Nessuno.

en: Import failed.
it: Importazione fallita.

en: revert
it: ripristina

en: - None selected -
it: - Nessuno selezionato -

en: Or
it: O

en: clone
it: duplica

en: export
it: esporta

en: manage fields
it: gestisci campi

en: Max width
it: Larghezza massima

en: manage display
it: gestisci la visualizzazione

en: Max height
it: Altezza massima
