jsMap (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: - None -
ja: - なし -

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Region
ja: リージョン

en: China
ja: 中国

en: Map
ja: 地図

en: None.
ja: なし

en: Import failed.
ja: インポートに失敗しました。

en: revert
ja: 戻す

en: - None selected -
ja: - 選択されていません -

en: Or
ja: または

en: clone
ja: 複製

en: export
ja: エクスポート

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: Max width
ja: 最大の幅

en: manage display
ja: 表示の管理

en: Import of %entity %label failed, a %entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
ja: 同じシステム内部名称の%entityがすでに存在しているため、%entityの%labelをインポートするのに失敗しました。上書きのオプションを確認して、差し替えてください。
