jsMap (7.x-1.0-alpha1) - en to os translation catalogue (5 entries)

en: delete
os: схаф

en: Status
os: Статус

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: - None -
os: - Æвдыст нæу -

en: Label
os: Нысан
