jsMap (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Region
pt: Região

en: Scale
pt: Escala

en: Map
pt: Mapa

en: None.
pt: Nada.

en: Import failed.
pt: A importação falhou

en: revert
pt: reverter

en: - None selected -
pt: - Nada selecionado -

en: Or
pt: Ou

en: clone
pt: clonar

en: export
pt: exportar

en: manage fields
pt: gerenciar campos

en: Max width
pt: Largura máxima

en: manage display
pt: gerenciar exibição

en: Max height
pt: Altura máxima

en: Import of %entity %label failed, a %entity with the same machine name already exists. Check the overwrite option to replace it.
pt: A importação de %label %entity falhou, um(a) %entity com o mesmo nome de máquina já existe. Marque a opção de sobrescrever para substituí-la.
