JSnippets (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Administer
id: Kelola

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Overview
id: Sekilas

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Save
id: Simpan

en: Form ID
id: ID formulir

en: Add section
id: Tambahkan bagian

en: Site building
id: Pembangunan situs
