Json autocomplete (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: file
hu: fájl

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: About
hu: Leírás

en: Autocomplete matching
hu: Automatikus kiegészítés módja

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
hu: Az automatikus kiegészítés ajánlási módjának kiválasztása. Megjegyzendő, hogy a <em>Tartalmazza</em> lehetőség kiválasztása teljesítményproblémákat okozhat a több ezer entitással rendelkező webhelyeken.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: Az adat mentése sikertelen, mert a cél érvénytelen. További információ a rendszernaplóban olvasható.
