Json autocomplete (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Contains
it: Contiene

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: About
it: Informazioni

en: Autocomplete matching
it: Riscontro autocompletamento

en: Starts with
it: Inizia con

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
it: Selezionare il metodo usato per raccogliere i suggerimenti per l'autocompletamento. Notare che <em>Contiene</em> può creare problemi di prestazioni sui siti con migliaia di nodi.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
it: La destinazione non è valida e i dati non sono stati memorizzati. Per maggiori dettagli consultare il log di sistema.
