Json autocomplete (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: file
pt: arquivo

en: Contains
pt: Contendo

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: About
pt: Sobre

en: Autocomplete matching
pt: Busca do autocompletar

en: Starts with
pt: Começa com

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pt: Selecione o método usado para coletar as sugestões do autocompletar. Note que <em>Contém</em> pode acarretar em problemas de desempenho em um site com milhares de nodes.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
pt: Os dados não puderam ser salvos, porque o destino é inválido. Maiores informações estão disponíveis no log do sistema.
