Json autocomplete (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: file
de: Datei

en: Contains
de: Enthält

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: About
de: Über

en: Autocomplete matching
de: Autovervollständigungsvergleich

en: Starts with
de: Beginnt mit

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
de: Die Methode zur Sammlung von Autovervollständigungsvorschlägen auswählen. Dabei ist zu beachten, dass <em>Enthält</em> auf Websites mit tausenden von Beiträgen große Geschwindigkeitseinbußen verursachen kann.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
de: Die Datei konnte nicht gespeichert werden, da das Zielverzeichnis ungültig ist. Weitere Informationen finden Sie im System Log.
