Json autocomplete (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: file
ru: файл

en: Contains
ru: Содержит

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: About
ru: Информация

en: Autocomplete matching
ru: Совпадение автодополнения

en: Starts with
ru: Начинается с

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ru: Выберите метод для сбора предположений автодополнения. Учтите, что метод <em>"Содержит"</em> может  вызвать снижение производительности на сайтах с тысячами материалов.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
ru: Данные не могут быть сохранены потому, что указан неверный каталог назначения. Более подробная информация находится в системном журнале.
