Json autocomplete (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: file
fr: fichier

en: Contains
fr: Contient

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: About
fr: À propos

en: Autocomplete matching
fr: Correspondance de l'autocomplétion

en: Starts with
fr: Commence par

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
fr: Sélectionnez la méthode utilisée pour collecter les suggestions de l’auto-complétion. Notez que <em>Contient</em> peut engendrer des problèmes de performances sur des sites avec des milliers de nœuds

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
fr: Les données n'ont pas pu être sauvées car la destination est invalide. Plus d'informations dans la journalisation système.
