Json autocomplete (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: file
uk: файл

en: Contains
uk: Містить

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: About
uk: Про модуль

en: Autocomplete matching
uk: Збіг автодоповнення

en: Starts with
uk: Починається з

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
uk: Оберіть спосіб підбору підказок автодоповнення. Зверніть увагу, що спосіб <em>Містить</em> може призвести до проблем зі швидкодією на сайтах з тисячами матеріалів.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
uk: Дані неможливо зберегти, через хибне місце призначення. Додаткову інформацію можна знайти в системному журналі.
