Just SMTP (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: Username
sv: Användarnamn

en: On
sv: På

en: Password
sv: Lösenord

en: Mail
sv: E-post

en: Off
sv: Av

en: SMTP Authentication
sv: Verifiering för SMTP

en: Auto
sv: Automatiskt

en: Install options
sv: Alternativ för inställningar

en: SMTP server settings
sv: Inställningar för SMTP-server

en: The address of your outgoing SMTP server.
sv: Adressen för din utgående SMTP-server.

en: SMTP port
sv: Port för SMTP

en: this page
sv: denna sida

en: Your PHP installation does not have SSL enabled. See the !url page on php.net for more information. Gmail requires SSL.
sv: Din installation av PHP har inte SSL aktiverat. Läs mer på sidan !url på php.net för mer information. Gmail kräver SSL.

en: OpenSSL Functions
sv: Funktioner för OpenSSL

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
sv: Lämna detta blankt om din SMTP-server inte kräver verifiering.

en: SMTP Username.
sv: Användarnamn för SMTP

en: check the logs
sv: kontrollera loggarna

en: Turn this module on or off
sv: Sätt på eller stäng av den här modulen

en: SMTP server
sv: SMTP-server

en: A test e-mail has been sent to @email. You may want to !check for any error messages.
sv: Ett testmeddelande har skickats till @email. Du bör kontrollera !check för eventuella felmeddelanden.

en: Send test e-mail
sv: Skicka testmeddelande

en: E-mail address to send a test e-mail to
sv: E-postadress att skicka ett testmeddelande till

en: Type in an address to have a test e-mail sent there.
sv: Skriv in en e-postadress som ett testmeddelande skall skickas till.

en: You must enter an SMTP server address.
sv: Du måste ange en adress för SMTP-servern.

en: You must enter an SMTP port number.
sv: Du måste ange portnummer för SMTP.

en: The provided from e-mail address is not valid.
sv: Den angivna e-postadressen "från" är inte giltig.

en: The submitted from address (@from) is not valid.
sv: Den angivna adressen (@from) är inte giltig.

en: Error sending e-mail from @from to @to : !error_message
sv: Felmeddelande vid skickande av e-post från: @from till @to : !error_message
