Just SMTP (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: On
fr: Activé

en: Password
fr: Mot de passe

en: Mail
fr: Courriel

en: Off
fr: Désactivé

en: Encryption
fr: Chiffrement

en: SMTP Authentication
fr: L'authentification SMTP

en: Install options
fr: Options d'installation

en: SMTP server settings
fr: Paramètres de serveur SMTP

en: The address of your outgoing SMTP server.
fr: L'adresse de votre serveur SMTP sortant.

en: SMTP port
fr: Port SMTP

en: this page
fr: Cette page.

en: Your PHP installation does not have SSL enabled. See the !url page on php.net for more information. Gmail requires SSL.
fr: Votre installation PHP n'a pas activé SSL. Pour plus d'information, voir la page !url sur php.net. Gmail nécessite SSL.

en: OpenSSL Functions
fr: Fonctions OpenSSL

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
fr: Liassez vide si votre serveur SMTP ne nécessite pas d'authentification.

en: SMTP Username.
fr: Nom d'utilisateur SMTP.

en: check the logs
fr: Vérifier le journal

en: Turn this module on or off
fr: Activer ou désactiver le module

en: SMTP server
fr: Serveur SMTP

en: A test e-mail has been sent to @email. You may want to !check for any error messages.
fr: Un courriel de test a été envoyé à @email. Vous voulez peut-être !check pour les messages d'erreurs.

en: Send test e-mail
fr: Envoyer e-mail de test

en: E-mail address to send a test e-mail to
fr: L'adresse e-mail où le message de test sera envoyé

en: Type in an address to have a test e-mail sent there.
fr: Entrez une adresse, pour avoir un e-mail de test envoyé.

en: You must enter an SMTP server address.
fr: Vous devez entrer une adresse de serveur SMTP.

en: You must enter an SMTP port number.
fr: Vous devez entrer un port SMTP.

en: Error sending e-mail from @from to @to : !error_message
fr: Erreur d'envoi d'e-mail de @from à @to : !error_message
