Just SMTP (7.x-2.2) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Username
da: Brugernavn

en: On
da: Tilsluttet

en: Password
da: Adgangskode

en: Mail
da: E-mail

en: Off
da: Afbrudt

en: SMTP Authentication
da: SMTP-godkendelse

en: Install options
da: Installation

en: SMTP server settings
da: Indstillinger for SMTP-server

en: The address of your outgoing SMTP server.
da: Adressen på din udgående SMTP-server.

en: SMTP port
da: SMTP-port

en: this page
da: denne side

en: Your PHP installation does not have SSL enabled. See the !url page on php.net for more information. Gmail requires SSL.
da: SSL er ikke aktiveret i din PHP-installation. Se siden !url på php.net for mere information. Gmail kræver SSL.

en: OpenSSL Functions
da: OpenSSL-funktioner

en: Leave blank if your SMTP server does not require authentication.
da: Lad felterne stå tomme hvis din SMTP-server ikke kræver godkendelse.

en: SMTP Username.
da: SMTP brugernavn.

en: check the logs
da: kontrollér loggen

en: Turn this module on or off
da: Slå dette modul til eller fra

en: SMTP server
da: SMTP-server

en: A test e-mail has been sent to @email. You may want to !check for any error messages.
da: Der er blevet sendt en test-mail til @email. Du bør !check for fejlmeddelelser.

en: Send test e-mail
da: Send test-mail

en: E-mail address to send a test e-mail to
da: Send en test-mail til denne adresse

en: Type in an address to have a test e-mail sent there.
da: Indtast en e-mail-adresse for at sende en test-mail.

en: You must enter an SMTP server address.
da: Du skal indtaste en SMTP-serveradresse.

en: You must enter an SMTP port number.
da: Du skal indtaste et SMTP-portnummer.

en: The provided from e-mail address is not valid.
da: Den angivne afsenderadresse er ikke gyldig.

en: The submitted from address (@from) is not valid.
da: Den angivne afsenderadresse (@from) er ikke gyldig.

en: Error sending e-mail from @from to @to : !error_message
da: Fejl under afsendelse af mail fra @from til @to: !error_message
