Kalatheme (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: content
pt: conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: error
pt: erro

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Main
pt: Principal

en: Modules
pt: Módulos

en: Error
pt: Erro

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Warning
pt: Aviso

en: Phone
pt: Telefone

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Allowed values list
pt: Lista dos valores permitidos

en: Second
pt: Segundo

en: Info
pt: Informações

en: warning
pt: aviso

en: Themes
pt: Temas

en: Featured
pt: Destacado

en: Recommended version:
pt: Versão recomendada:

en: Security update:
pt: Atualização de segurança:

en: Latest version:
pt: Última versão:

en: Development version:
pt: Versão de desenvolvimento:

en: Also available:
pt: Também disponível:

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Drupal core
pt: Core do Drupal

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Includes: %includes
pt: Inclui: %includes

en: Disabled modules
pt: Módulos desativados

en: Disabled themes
pt: Temas desativados

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: (active tab)
pt: (aba ativa)

en: Status message
pt: Mensagem de status

en: Includes:
pt: Inclui:

en: Enabled: %includes
pt: Habilitado: %includes

en: Disabled: %disabled
pt: Desabilitado: %disabled

en: Depends on: !basethemes
pt: Depende de:  !basethemes

en: Required by: %subthemes
pt: Requerido por: %subthemes

en: - Use default -
pt: - Usar padrão -

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
pt: Os valores possíveis que esse campo pode conter. Digite um valor por linha, no formato chave|rótulo.

en: Responsive
pt: Responsivo
