Kalatheme (7.x-3.0-rc3) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: error
hi: त्रुटि

en: Add
hi: जोड़ें

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Warning
hi: चेतावनी

en: OK
hi: ठीक है

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Allowed values list
hi: अनुमत मान सूची

en: Alignment
hi: संरेखण

en: Info
hi: जानकारी

en: warning
hi: चेतावनी

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Permission
hi: अनुमति

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Drupal core
hi: ड्रूपल मूल

en: Warning message
hi: चेतावनी संदेश

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Add new content
hi: नई सामग्री जोड़ें

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: @current of @max
hi: @max में से @current

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: Disabled themes
hi: अक्षम थीम

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: Status message
hi: स्थिति संदेश

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
hi: संभव मान जो इस फिल्ड मे शामिल कर सकते हैं. लेबल|कुंजी के स्वरूप में, प्रति पंक्ति एक मान दर्ज करें.

en: Short description of table
hi: तालिका का संक्षिप्त विवरण
