Kalatheme (7.x-3.4) - en to cy translation catalogue (37 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: content
cy: cynnwys

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: error
cy: gwall

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Error
cy: Gwall

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: Horizontal
cy: Llorweddol

en: Vertical
cy: Fertigol

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Alignment
cy: Aliniad

en: warning
cy: rhybudd

en: Themes
cy: Themâu

en: Permission
cy: Caniatâd

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: ok
cy: iawn

en: Recommended version:
cy: Fersiwn argymelledig:

en: Security update:
cy: Diweddariad Diogelwch:

en: Latest version:
cy: Fersiwn diweddaraf:

en: Development version:
cy: Fersiwn datblygedig:

en: Also available:
cy: Hefyd ar gael:

en: Error message
cy: Neges wall

en: Drupal core
cy: Craidd Drupal

en: Warning message
cy: Neges rybudd

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cy: Bydd aliniad llorweddol yn gosod eitemau yn cychwyn o'r top ar y chwith gan symud i'r dde. Bydd aliniad fertigol yn cychwyn o'r top ar y chwith ac yn symud ar ei lawr.

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: @current of @max
cy: @current o @max

en: Search form
cy: Ffurf chwiliad

en: Includes: %includes
cy: Yn cynnwys: %includes

en: Disabled modules
cy: Modiwlau wedi eu anablu

en: Disabled themes
cy: Themau wedi eu anablu

en: Status message
cy: Neges statws
