Kalatheme (7.x-4.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: content
ro: conţinut

en: Actions
ro: Acțiuni

en: error
ro: eroare

en: None
ro: Nimic

en: Add
ro: Adaugă

en: Modules
ro: Module

en: Error
ro: Eroare

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Warning
ro: Avertizare

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Page Title
ro: Titlu Pagină

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Allowed values list
ro: Lista valori permise

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Info
ro: Informație

en: warning
ro: atenţie

en: Themes
ro: Teme

en: Permission
ro: Permisiune

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Recommended version:
ro: Versiune recomandată:

en: Security update:
ro: Actualizare de securitate:

en: Latest version:
ro: Ultima versiune:

en: Development version:
ro: Versiune de dezvoltare:

en: Also available:
ro: De asemene disponibile:

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Error message
ro: Mesaj de eroare

en: Drupal core
ro: Nucleu Drupal

en: Warning message
ro: Mesaj avertizare

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Add new content
ro: Adăugare conţinut nou

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ro: Alinierea orizontală va plasa elementele începând din partea superioară stângă şi se deplasează în dreapta. Alinierea verticală va plasa elementele începând din partea superioară stângă şi se deplasează în jos.

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: Includes: %includes
ro: Include: %includes

en: Disabled modules
ro: Module dezactivate

en: Disabled themes
ro: Teme dezactivate

en: Styles
ro: Stiluri

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Status message
ro: Mesaj de stare

en: Error installing / updating
ro: Eroare instalare / actualizare

en: Installed %project_name successfully
ro: %project_name instalat cu succes

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
ro: Instalarea a fost finalizată cu succes. Situl dumneavoastră a fost scos din mentenanță.

en: Installation was completed successfully.
ro: Instalarea s-a finalizat cu succes.

en: Installation failed! See the log below for more information.
ro: Instalarea a eșuat! Vedeți intrarea din jurnal de mai jos pentru mai multe informații.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
ro: Instalarea a eșuat! Vedeți intrarea din jurnal de mai jos pentru mai multe informații. Situl dumneavoastră este încă în modul de mentenanță.

en: Provided archive contains no files.
ro: Arhiva furnizată nu conține fișiere.

en: Includes:
ro: Include:

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Update manager
ro: Manager actualizări

en: Autocomplete popup
ro: Popup autocompletare

en: Searching for matches...
ro: Se caută potriviri...

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ro: Valorile posibile pe care le poate avea acest câmp. Introduceți câte o valoare pe linie, sub forma cheie|valoare.

en: Table summary
ro: Rezumatul tabelului

en: Responsive
ro: Adaptiv
