Kalatheme (7.x-4.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: content
sv: innehåll

en: Actions
sv: Åtgärder

en: error
sv: fel

en: None
sv: Ingen

en: Add
sv: Lägg till

en: Modules
sv: Moduler

en: Error
sv: Fel

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Warning
sv: Varning

en: This field is required.
sv: Detta fält är obligatoriskt.

en: Page Title
sv: Sidtitel

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Allowed values list
sv: Lista med tillåtna värden

en: Alignment
sv: Placering

en: Info
sv: Information

en: warning
sv: varning

en: Themes
sv: Teman

en: Permission
sv: Behörighet

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Recommended version:
sv: Rekommenderad version:

en: Security update:
sv: Säkerhetsuppdatering:

en: Latest version:
sv: Senaste version:

en: Development version:
sv: Utvecklingsversion:

en: Also available:
sv: Också tillgänglig:

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Drupal core
sv: Drupals kärna

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Add new content
sv: Lägg till nytt innehåll

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
sv: Horisontell justering kommer att placera poster med början längst uppe till vänster och sen röra sig åt höger. Vertikal justering kommer att placera poster med början längst upp till vänster och sen röra sig nedåt.

en: @current of @max
sv: @current av @max

en: Search form
sv: Sökformulär

en: Includes: %includes
sv: Innehåller: %includes

en: Disabled modules
sv: Inaktiverade moduler

en: Disabled themes
sv: Inaktiverade teman

en: Styles
sv: Stilmallar

en: (active tab)
sv: (aktiv flik)

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Error installing / updating
sv: Fel vid installation / uppdatering

en: Installed %project_name successfully
sv: Installerade %project_name

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
sv: Installationen genomfördes utan problem. Din webbplats är inte längre i underhållsläge.

en: Installation was completed successfully.
sv: Installation genomfördes utan problem.

en: Installation failed! See the log below for more information.
sv: Installation misslyckades! Se loggen nedan för mer information.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
sv: Installation misslyckades! Se loggen nedan för mer information. Din webbplats är fortfarande i underhållsläge.

en: Provided archive contains no files.
sv: Tillhandahållet arkiv innehåller inga filer.

en: Includes:
sv: Innehåller:

en: Enabled: %includes
sv: Aktiverade: %includes

en: Disabled: %disabled
sv: Inaktiverade: %disabled

en: Depends on: !basethemes
sv: Är beroende av: !basethemes

en: Required by: %subthemes
sv: Krävs av: %subthemes

en: Update manager
sv: Uppdateringshanteraren

en: Fill up single line
sv: Fyll upp i en rad

en: Autocomplete popup
sv: Popup med automatisk komplettering

en: Searching for matches...
sv: Söker efter träffar...

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
sv: De möjliga värden detta fält kan innehålla. Ange ett värde per rad med formatet nyckel|etikett.

en: Table summary
sv: Sammanfattning för tabell

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
sv: Om du inaktiverar det här alternativet, kommer ett rutnät med bara en rad att ha samma antal tabellceller (<TD>) som objekt. Inaktivering kan orsaka problem med din CSS.

en: Responsive
sv: Följsam
