Kalatheme (7.x-4.0-alpha2) - en to da translation catalogue (63 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: content
da: indhold

en: Actions
da: Handlinger

en: error
da: fejl

en: None
da: Ingen

en: Add
da: Tilføj

en: Modules
da: Moduler

en: Error
da: Fejl

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Warning
da: Advarsel

en: This field is required.
da: Dette felt er obligatorisk.

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: Alignment
da: Justering

en: warning
da: advarsel

en: Themes
da: Temaer

en: Permission
da: Tilladelse

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Recommended version:
da: Anbefalet version:

en: Security update:
da: Sikkerhedsopdatering:

en: Latest version:
da: Seneste version:

en: Development version:
da: Udviklingsversion:

en: Also available:
da: Også tilgængelig:

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Drupal core
da: Drupal-kernen

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Add new content
da: Tilføj nyt indhold

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
da: Horisontal justering placerer elementer øverst til venstre og mod højre. Vertikal justering placerer elementer øverst til venstre og nedefter.

en: @current of @max
da: @current af @max

en: Search form
da: Søgefelt

en: Includes: %includes
da: Indeholder: %includes

en: Disabled modules
da: Deaktiverede moduler

en: Disabled themes
da: Deaktiverede temaer

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Error installing / updating
da: Fejl under installation / opdatering

en: Installed %project_name successfully
da: %project_name installeret

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
da: Installationen lykkedes. Dit site er ikke længere i vedligeholdelsestilstand.

en: Installation was completed successfully.
da: Installationen lykkedes.

en: Installation failed! See the log below for more information.
da: Installationen mislykkedes. Se loggen nedenfor for mere information,

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
da: Installationen mislykkedes! Se loggen nedenfor for mere information. Dit site er stadig i vedligeholdelsestilstand.

en: Provided archive contains no files.
da: Det angivne arkiv indeholder ingen filer.

en: Includes:
da: Indeholder:

en: Enabled: %includes
da: Aktiveret: %includes

en: Disabled: %disabled
da: Deaktiveret: %disabled

en: Depends on: !basethemes
da: Afhænger af: !basethemes

en: Required by: %subthemes
da: Krævet af: %subthemes

en: Fill up single line
da: Udfyld en enkelt linje

en: Searching for matches...
da: Søger efter resultater...

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
da: Værdierne som dette felt kan indeholde. Indtast én værdi pr. linje på formen nøgle|værdi.

en: Table summary
da: Tabelresumé

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
da: Hvis du deaktiverer denne indstilling, vil et grid med kun én række have det samme antal tabelceller (<TD>) som elementer. Deaktivering kan give problemer med din CSS.

en: Responsive
da: Responsivt

en: Short description of table
da: Kort beskrivelse af tabellen

en: Include a caption for better accessibility of your table.
da: Inkludér en beskrivelse for at gøre tabellen mere tilgængelig.

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Use this to give a summary of complex tables.
da: Denne værdi vises som en table-summary attibut i HTML. Brug dette til at give et resumé af komplekse tabeller.
