Kalatheme (7.x-4.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: content
fi: sisältö

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: error
fi: virhe

en: None
fi: Ei mitään

en: Add
fi: Lisää

en: Modules
fi: Moduulit

en: Error
fi: Virhe

en: Number of columns
fi: Sarakkeiden määrä

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Warning
fi: Varoitus

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Info
fi: Tieto

en: warning
fi: varoitus

en: Themes
fi: Teemat

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Recommended version:
fi: Suositeltava versio:

en: Security update:
fi: Turvapäivitys:

en: Latest version:
fi: Uusin versio:

en: Development version:
fi: Kehitysversio:

en: Also available:
fi: Saatavilla myös:

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Drupal core
fi: Drupalin ydin

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Add new content
fi: Lisää uutta sisältöä

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
fi: Vaakatason sisennys asettaa elementit ylävasemmalta yläoikealle. Psytytason sisennys sijoittaa elementit ylävasemmalta alkaen alaspäin.

en: @current of @max
fi: @current / @max

en: Search form
fi: Hakulomake

en: Includes: %includes
fi: Sisältää: %includes

en: Disabled modules
fi: Käytöstä poistetut moduulit

en: Disabled themes
fi: Käytöstä poistetut teemat

en: Styles
fi: Tyylit

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Error installing / updating
fi: Virhe asennuksessa / päivityksessä

en: Installed %project_name successfully
fi: Projekti %project_name asennettu onnistuneesti

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
fi: Asennus onnistui. Sivusto on otettu pois huoltotilasta.

en: Installation was completed successfully.
fi: Asennus suoritettu onnistuneesti.

en: Installation failed! See the log below for more information.
fi: Asennus epäonnistui! Lisätietoa saat allaolevista logitiedoista.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
fi: Asennus epäonnistui! Lisätietoa saat allaolevasta lokitiedostosta. Sivusto on edelleen huoltotilassa.

en: Provided archive contains no files.
fi: Tarjottu arkistotiedosto ei sisällä tiedostoja.

en: Includes:
fi: Sisältää:

en: Enabled: %includes
fi: Käytössä: %includes

en: Disabled: %disabled
fi: Poissa käytöstä: %disabled

en: Depends on: !basethemes
fi: Riippuu: !basethemes

en: Required by: %subthemes
fi: Riippuvaisuudet: %subthemes

en: Update manager
fi: Päivitystenhallinta

en: Fill up single line
fi: Täytä yksittäinen rivi

en: Autocomplete popup
fi: Automaattisen täydennyksen ponnahdusikkuna

en: Searching for matches...
fi: Haetaan tuloksia...

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
fi: Lista kentälle sallittavista arvoista. Syötä yksi arvo riviä kohden muodossa avain|etiketti (engl. key|label).

en: Table summary
fi: Taulukkoyhteenveto

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
fi: Jos otat tämän pois käytöstä, järjestlmä näyttää yksirivisen ruudukon sisältäen saman määrän taulukkosarakkeita (td) kuin tuloksia. Valinnan käytöstä poistaminen voi aiheuttaa ongelmia CSS:n kanssa.

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Short description of table
fi: Taulun lyhyt kuvaus

en: Include a caption for better accessibility of your table.
fi: Lisää lyhyt kuvaus taulun tunnistamiseksi.

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Use this to give a summary of complex tables.
fi: Tämä arvo näytetään taulun kuvausattribuuttina HTML:ssä. Käytä tätä antaaksesi kuvaus monimutkaisille tauluille.
