Kaltura (7.x-2.0-beta1) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: title
hi: शीर्षक

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Action
hi: कार्रवाई

en: new
hi: नवीन

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Country
hi: देश

en: Image
hi: चित्र

en: Audio
hi: आवाज

en: search
hi: खोज

en: Email
hi: ईमेल

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Advanced
hi: विकसित

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Desc
hi: अवरोही

en: Company
hi: कम्पनी

en: General
hi: सामान्य

en: Other
hi: अन्य

en: Server settings
hi: सर्वर सेटिंग

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Add New
hi: नया जोडे

en: Video
hi: वीडियो

en: New
hi: नया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
