Kaltura (7.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (65 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: title
uk: назва

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Action
uk: Дія

en: new
uk: новий

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Reset
uk: Скинути

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: Image
uk: Зображення

en: Audio
uk: Звук

en: search
uk: пошук

en: Email
uk: Електронна пошта

en: All
uk: Все

en: submit
uk: надіслати

en: Page
uk: Сторінка

en: Thumbnail only
uk: Тільки мініатюра

en: Advanced
uk: Розширені

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Phone
uk: Телефон

en: Desc
uk: Спад

en: Job Title
uk: Посада

en: Owner
uk: Власник

en: Company
uk: Компанія

en: General
uk: Загальне

en: Other
uk: Інше

en: E-Mail
uk: Електронна пошта

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Server settings
uk: Параметри сервера

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Add New
uk: Додати новий

en: Video
uk: Відео

en: Website
uk: Веб-сайт

en: New
uk: Нові

en: cancel
uk: скасувати

en: Apply
uk: Застосувати

en: Thumbnail Width
uk: Ширина мініатюри

en: Thumbnail Height
uk: Висота мініатюри

en: Offset
uk: Зміщення

en: Importing Entries from Kaltura to Drupal
uk: Імпортування записів з Kaltura в Drupal

en: Drupal Notification Handler
uk: Оброблювач повідомлень Drupal

en: Server Status
uk: Стан сервера

en: No entries needed to be imported.
uk: Записи для імпортування відсутні.

en: Choose the entries you want to import
uk: Виберіть записи, які необхідно імпортувати

en: Thumbnail Dimensions
uk: Розміри мініатюр

en: Player Width
uk: Ширина плеєра

en: Player Height
uk: Висота плеєра

en: View your top videos, most viewed, users videos, etc'.
uk: Перегляд ваших самих популярних відеороликів, самих популярних користувацьких відеороликів і т.п.

en: Server URL
uk: Адреса (URL) сервера

en: Image width
uk: Ширина зображення

en: Partner
uk: Партнер

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Appears in: @bundles
uk: Місцезнаходження: @bundles

en: Add Media
uk: Додати медіафайл

en: Asc
uk: Зрост

en: Video Player
uk: Відеопрогравач
