Kaltura (7.x-2.0) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: title
tr: başlık

en: Value
tr: Değer

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Action
tr: Eylem

en: new
tr: yeni

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Password
tr: Parola

en: Country
tr: Ülke

en: Image
tr: Resim

en: Audio
tr: Ses

en: search
tr: ara

en: Email
tr: E-posta

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Phone
tr: Telefon

en: Desc
tr: Azalan

en: Job Title
tr: İş Başlığı

en: Owner
tr: Sahibi

en: Company
tr: Şirket

en: General
tr: Genel

en: Other
tr: Diğer

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Server settings
tr: Sunucu ayarları

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Website
tr: Web sitesi

en: New
tr: Yeni

en: cancel
tr: iptal

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Add media
tr: Medya ekle

en: Asc
tr: Artan
