Kaltura (7.x-2.1-beta1) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: title
ro: titlu

en: Value
ro: Valoare

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Action
ro: Acțiune

en: new
ro: nou

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Ţară

en: Image
ro: Imagine

en: search
ro: caută

en: Email
ro: email

en: Error
ro: Eroare

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Advanced
ro: Avansat

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Phone
ro: Telefon

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Company
ro: Companie

en: here
ro: aici

en: Other
ro: Altele

en: Close
ro: Închideți

en: Defaults
ro: Implicite

en: Server settings
ro: Configurare server

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: New
ro: Nou

en: cancel
ro: revocare

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: Existing
ro: Existent
