Kaltura (7.x-3.0-beta2) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: title
ja: タイトル

en: Submit
ja: 送信

en: Value
ja: 値

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Action
ja: アクション

en: new
ja: 新規

en: Tags
ja: タグ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: File
ja: ファイル

en: Reset
ja: リセット

en: Password
ja: パスワード

en: Country
ja: 国

en: Image
ja: 画像

en: Audio
ja: オーディオ

en: search
ja: 検索

en: Error
ja: エラー

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Click here
ja: ここをクリック

en: Advanced
ja: 高度

en: This field is required.
ja: このフィールドは必須です。

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Phone
ja: 電話番号

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Company
ja: 会社

en: General
ja: 全般

en: here
ja: こちら

en: Other
ja: その他

en: E-Mail
ja: メール

en: Close
ja: 閉じる

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Server settings
ja: サーバーの設定

en: Last Name
ja: 姓

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Video
ja: ビデオ

en: State / Province
ja: 州/都道府県

en: New
ja: 新

en: cancel
ja: キャンセル

en: Apply
ja: 適用

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Offset
ja: オフセット

en: Status report
ja: サイトの状態

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Add media
ja: メディアを追加

en: Asc
ja: 昇順

en: Default view mode
ja: デフォルトのビューモード
