Kaltura (7.x-3.0) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Title
id: Judul

en: title
id: judul

en: Submit
id: Kirim

en: Value
id: Nilai

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Action
id: Tindakan

en: new
id: baru

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Password
id: Sandi

en: Country
id: Negara

en: Image
id: Gambar

en: Import
id: Impor

en: search
id: cari

en: Error
id: Kesalahan

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Phone
id: Telepon

en: Owner
id: Pemilik

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: General
id: Umum

en: here
id: di sini

en: Other
id: Lainnya

en: Close
id: Tutup

en: Defaults
id: Bawaan

en: Server settings
id: Pengaturan server

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: New
id: Baru

en: cancel
id: batal

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Status report
id: Laporan status

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Completed @current of @total.
id: Menyelesaikan @current dari @total.

en: Add media
id: Tambah media

en: Asc
id: Urutan turun

en: Default view mode
id: Mode tampilan default
