Kaltura (7.x-3.1) - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: title
ar: عنوان

en: Submit
ar: إضافة

en: Value
ar: القيمة

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Action
ar: إجراء

en: new
ar: جديد

en: Tags
ar: وسوم

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Categories
ar: التصنيفات

en: File
ar: ملف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Image
ar: الصورة

en: Import
ar: استيراد

en: Audio
ar: الصوت

en: search
ar: ابحث

en: Error
ar: خطأ

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Advanced
ar: متقدم

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: General
ar: عام

en: here
ar: هنا

en: Other
ar: آخر

en: Close
ar: إغلاق

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Server settings
ar: إعدادات الخادم

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Video
ar: فيديو

en: New
ar: جديد

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Status report
ar: تقرير الحالة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Completed @current of @total.
ar: تم @current من @total.

en: Asc
ar: تصاعدي
