Kaltura (7.x-3.2-alpha1) - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Title
it: Titolo

en: title
it: titolo

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Action
it: Azione

en: new
it: nuovo

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Image
it: Immagine

en: Import
it: Importa

en: search
it: ricerca

en: Error
it: Errore

en: All
it: Tutti

en: submit
it: invia

en: Page
it: Pagina

en: Click here
it: Clicca qui

en: Advanced
it: Avanzate

en: This field is required.
it: Questo campo è obbligatorio.

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Phone
it: Telefono

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Company
it: Azienda

en: General
it: Generale

en: here
it: qui

en: Other
it: Altro

en: Close
it: Chiudi

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Server settings
it: Impostazioni server

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: New
it: Nuovo

en: cancel
it: annulla

en: Apply
it: Applica

en: Not configured
it: Non configurato

en: Offset
it: Scostamento

en: Status report
it: Resoconto sullo stato

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Completed @current of @total.
it: Completati @current di @total.

en: Appears in: @bundles
it: Appare in: @bundles

en: Add Media
it: Aggiungi Media

en: Add media
it: Aggiungi media
