Kaltura (7.x-3.2-alpha1) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: more
pt: mais

en: Action
pt: Ação

en: new
pt: novo

en: Tags
pt: Etiquetas

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: File
pt: Ficheiro

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: Image
pt: Imagem

en: Import
pt: Importar

en: Audio
pt: Áudio

en: Error
pt: Erro

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Advanced
pt: Avançado

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Desc
pt: Descendente

en: Owner
pt: Proprietário

en: General
pt: Geral

en: Other
pt: Outro

en: Close
pt: Fechar

en: Defaults
pt: Predefinições

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Created date
pt: Data de criação

en: Video
pt: Vídeo

en: New
pt: Novo

en: cancel
pt: cancelar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Status report
pt: Relatório de estado

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Completed @current of @total.
pt: Concluído @current de @total.

en: Appears in: @bundles
pt: Aparece em: @bundles

en: Asc
pt: Ascendente
