Kaltura (7.x-3.2-alpha2) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Title
da: Titel

en: title
da: titel

en: Submit
da: Indsend

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Action
da: Handling

en: new
da: ny

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Categories
da: Kategorier

en: Download
da: Hent

en: File
da: Fil

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Image
da: Billede

en: Import
da: Importér

en: Audio
da: Lyd

en: search
da: søg

en: Error
da: Fejl

en: All
da: Alle

en: submit
da: send

en: Page
da: Side

en: Click here
da: Klik her

en: Advanced
da: Avanceret

en: This field is required.
da: Dette felt er obligatorisk.

en: Phone
da: Telefon

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Company
da: Virksomhed

en: General
da: Generelt

en: here
da: her

en: Other
da: Anden

en: E-Mail
da: E-mail

en: Close
da: Luk

en: Defaults
da: Standarder

en: Server settings
da: Serverindstillinger

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: State / Province
da: Stat/provins

en: New
da: Ny

en: cancel
da: fortryd

en: Apply
da: Udfør

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: Offset
da: Forskydning

en: Status report
da: Statusrapport

en: Importing...
da: Importerer...

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Configured
da: Konfigureret

en: Completed @current of @total.
da: @current af @total fuldført.

en: Appears in: @bundles
da: Optræder i: @bundles

en: Add Media
da: Tilføj media

en: Add media
da: Tilføj media

en: Asc
da: Stigende

en: Default view mode
da: Standard view mode

en: Directory @path was created
da: Folderen @path blev oprettet
