Kaltura (7.x-3.2) - en to fr translation catalogue (71 entries)

en: Title
fr: Titre

en: title
fr: titre

en: Submit
fr: Soumettre

en: Value
fr: Valeur

en: more
fr: plus

en: new
fr: nouveau

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Categories
fr: Catégories

en: Download
fr: Téléchargement

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: Country
fr: Pays

en: Import
fr: Importer

en: Player
fr: Lecteur

en: search
fr: rechercher

en: Error
fr: Erreur

en: All
fr: Tout

en: submit
fr: soumettre

en: Click here
fr: Cliquez ici

en: Advanced
fr: Avancé

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Phone
fr: Téléphone

en: Job Title
fr: Titre du poste

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Company
fr: Société

en: General
fr: Général

en: here
fr: ici

en: Other
fr: Autre

en: E-Mail
fr: Courriel

en: Close
fr: Fermer

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Server settings
fr: Paramètres du serveur

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: Sort by
fr: Trier par

en: Created date
fr: Date de création

en: Add New
fr: Ajouter un nouveau

en: Video
fr: Vidéo

en: Website
fr: Site web

en: State / Province
fr: État / Province

en: New
fr: Nouveau

en: cancel
fr: annuler

en: Apply
fr: Appliquer

en: Thumbnail Width
fr: Largeur de la Vignette

en: Thumbnail Height
fr: Hauteur de la Vignette

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Offset
fr: Décalage

en: You must configure partner's details first.
fr: Vous devez d'abord configurer les informations du partenaire.

en: Player Width
fr: Largeur du lecteur

en: Player Height
fr: Hauteur du lecteur

en: Server URL
fr: URL du serveur

en: Status report
fr: Tableau de bord d'administration

en: Importing...
fr: Importation...

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Partner
fr: Partenaire

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Configured
fr: Configuré

en: Completed @current of @total.
fr: @current sur @total terminés.

en: Player Settings
fr: Paramètres du lecteur

en: Appears in: @bundles
fr: Apparaît dans : @bundles

en: Add Media
fr: Ajouter un Média

en: Add media
fr: Ajouter un média

en: Default view mode
fr: Mode de visualisation par défaut

en: Existing
fr: Existant

en: Fields mapping
fr: Correspondance des champs

en: Directory @path was created
fr: Le répertoire @path a été créé
