Kanji (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Home
id: Beranda

en: content
id: konten

en: header
id: Header

en: Footer message
id: Pesan di bawah halaman

en: Search box
id: Kotak pencarian

en: 1 comment
id: 1 komentar

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: You are here
id: Anda di sini

en: No comments available.
id: Tidak ada komentar.

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: sidebar first
id: Sisi pertama

en: header top
id: Header atas

en: Submitted by !username on !datetime
id: Ditulis oleh !username pada !datetime

en: Subscribe to @feed-title
id: Berlangganan @feed-title

en: Close overlay
id: Tutup overlay
