Kanji (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: content
it: contenuto

en: header
it: intestazione

en: Footer message
it: Messaggio a piè di pagina

en: Search box
it: Finestrella di ricerca

en: 1 comment
it: 1 commento

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: You are here
it: Tu sei qui

en: No comments available.
it: Nessun commento disponibile.

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Subscribe to @feed-title
it: Iscriviti a @feed-title

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Close overlay
it: Chiudi l'overlay di amministrazione
