Kanji (7.x-3.0) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Home
fa: خانه

en: content
fa: محتوا

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: content top
fa: بالای محتوا

en: content bottom
fa: پایین محتوا

en: header
fa: سر صفحه

en: Footer message
fa: پیغام پاورقی

en: Search box
fa: جعبه جستجو

en: 1 comment
fa: ۱ دیدگاه

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: No comments available.
fa: هیچ دیدگاه‌هایی در دسترس نیست.

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Subscribe to @feed-title
fa: اشتراک در @feed-title

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Close overlay
fa: بستن میزکار
