Kanji (7.x-3.0) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: content
pt: conteúdos

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: content top
pt: Conteúdo Topo

en: content bottom
pt: Conteúdo Rodapé

en: header
pt: cabeçalho

en: Footer message
pt: Mensagem de rodapé

en: Search box
pt: Caixa de procura

en: 1 comment
pt: 1 comentário

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Show breadcrumbs
pt: Mostrar breadcrumbs

en: You are here
pt: Está aqui

en: No comments available.
pt: Não existem comentários.

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: sidebar first
pt: Coluna esquerda

en: Main menu
pt: Menu principal

en: header top
pt: Cabeçalho do topo

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Submetido por !username em !datetime

en: Subscribe to @feed-title
pt: Subscrever @feed-title

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Close overlay
pt: Fechar a sobreposição
